Telefon: (212) 230 02 38

E-Posta: setta.info@gmail.com info@setta.com.tr

Sıhhi Tesisat

Sıhhi tesisat, yapı için gerekli olan suyun temini, depolanması, ısıtılması, yumuşatılması, basınçlandırılması ve dağıtımı, pis suyun atılması, atık suyun arıtılması, yağmur suyu tahliyesi ve yangın söndürme konularını içerir.

Çağdaş dünyamızda insanların sağlıklı, güvenli, konforlu ve ekonomik bir şekilde yaşaması ve çağdaş yapılara sahip olmasında hiç şüphesiz ki tesisat mühendisliğinin önemi büyüktür. Modern bir sıhhi tesisat sisteminin oluşması için : Yapı sakinlerine güvenilir bir temiz su sağlanması ve bu suya her hangi bir sıvının karışmasının önlenmesi, aygıt sayısı, sağlanan suyun miktar ve basınç yönünden uygun bir sistem kurulması, gerekli hallerde suyun depolanması, pis su drenaj sisteminin tıkanma ve kirlenmelerden, katı madde birikimlerinden uygun bir bakımla korunmasının sağlanması, kabul edilebilir bir tesisat ömrü için uygun boru ve donatım malzemelerinin seçilmesi ve temiz su ve pis su sistemlerinde uygun ayırma, yalıtım ve havalandırmanın sağlanması gerekmektedir. Makina Mühendisi İbrahim Köroğlu ve Gazanfer Köroğlu tarafından 1982 yılında kurulmuştur. 1980 ile 1985 arasında Libya’da taşeron olarak bulunmuş ve aynı zamanda Türkiye’deki şirket faaliyetleri devam etmişlerdir. 1982 yılından itibaren de Setta A.Ş yurt içine ve dışına dönük , Mekanik Tesisat proje ve taahhüt işleri yapmaktadır.

Bize Ulaşın

Ebekızı Sokak Sosko İş merkezi, B – Blok Kat : 4 No:26 – 29 Osmanbey –İstanbul Telefon:(212) 230 02 38 – 230 02 39 Faks:(212) 230 02 39 E-Posta:setta.info@gmail.com- info@setta.com.tr Web:www.setta.com.tr
© Tüm Hakları 2018 - Setta Mühendislik Web Tasarım